REGULAMIN
Ośrodek Szkolenia Kierowców
Emilia
§ 1
WARUNKI PRZYJĘCIA NA KURS:
- Uczestnikiem kursu może być osoba pełnoletnia lub osoba, która nie później niż 3 miesiące po dniu rozpoczęcia kursu skończy 18 lat, w przypadku takiej osoby ma ona obowiązek dostarczenia oświadczenia o zgodzie rodziców do uczestnictwa w kursie (wzór oświadczenia dostępny jest do pobrania na stronie internetowej szkoły).
- Kursant musi przedstawić w biurze Szkoły dokument tożsamości:
- dowód osobisty, paszport lub inny dokument ze zdjęciem i numerem PESEL,
- lub kartę stałego lub czasowego pobytu w przypadku obcokrajowców.
- Kursant musi przedstawić Szkole Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który jest warunkiem rozpoczęcia kursu w terminie ustalonym pomiędzy kursantem a pracownikiem biura, według dostępności miejsc.
- Warunkiem przyjęcia na kurs jest również wniesienie opłaty wpisowej – 300 zł, która w razie rezygnacji z kursu nie podlega zwrotowi.
§ 2
PRZEBIEG KURSU
CZĘŚĆ TEORETYCZNA
- Szkolenie teoretyczne składa się z 30 godzin wykładów (1 godzina=45 minut) w tym 4 godziny z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
- Obecność na zajęciach teoretycznych jest obowiązkowa.
- Osoba szkolona obecność na zajęciach teoretycznych potwierdza własnoręcznym podpisem na karcie przeprowadzonych zajęć.
- Osoba szkolona ma obowiązek poinformować wykładowcę o nieobecności na kursie najpóźniej 2 godziny przed rozpoczęciem szkolenia teoretycznego.
- W przypadku niepojawienia się kursanta na egzaminie wewnętrznym, osoba szkolona ma obowiązek uiścić opłatę w wysokości 50 zł. Zmiana terminu egzaminu jest zawsze możliwa jednak trzeba zgłosić to dzień wcześniej.
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA
- Szkolenie praktyczne rozpoczyna się po odbyciu zajęć teoretycznych.
- Szkolenie praktyczne składa się z 30 godzin (1 godzina jazdy=60 minut).
- Szkolenie praktyczne rozpoczyna się w miejscu i o godzinie ustalonej wcześniej pomiędzy kursantem, a instruktorem prowadzącym.
- Osoba uczestnicząca w szkoleniu praktycznym powinna mieć przy sobie dokument (ze zdjęciem) umożliwiający stwierdzenie tożsamości (legitymację szkolną lub studencką, dowód osobisty,paszport, lub karta stałego pobytu w przypadku obcokrajowców) i szkła korekcyjne lub okulary, jeżeli są wymagane orzeczeniem lekarskim.
- Kursant, ma prawo odwołać zajęcia praktyczne lub je przełożyć informując swojego instruktora najpóźniej 24godziny przed planowanym spotkaniem. Nieodwołanie zajęć powoduję karę w postaci przepadnięcia godzin jazd, na które umówił się kursant z instruktorem. Natomiast instruktor może to zrobić nawet tego samego dnia – np. z przyczyn technicznych lub jeśli kursant nie dopełnił jakichś wymogów formalnych.
- Szkolenie praktyczne kończy się egzaminem wewnętrznym przeprowadzonym zgodnie z zasadami egzaminu państwowego.
- Część praktyczna egzaminu wewnętrznego przeprowadzana jest na placu manewrowym i w ruchu drogowym.
- Zakres części praktycznej egzaminu wewnętrznego, kryteria oceny oraz czas jego trwania są zgodne z zasadami przeprowadzania egzaminu praktycznego na egzaminie państwowym na prawo jazdy.
- W trakcie przeprowadzania części praktycznej egzaminu wewnętrznego, realizuje się wszystkie przewidziane dla egzaminu państwowego na prawo jazdy zadania egzaminacyjne, bez względu na ilość popełnionych błędów.
- Po zakończeniu części praktycznej egzaminu wewnętrznego instruktor przeprowadzający egzamin z osobą egzaminowaną przeanalizuje popełnione przez kursanta błędy.
- W przypadku zakończenia egzaminu praktycznego z wynikiem negatywnym, na podstawie wypełnionej karty przebiegu egzaminu praktycznego instruktor prowadzący wraz z osobą egzaminowaną ustala dalszy zakres szkolenia niezbędny do uzyskania wszystkich umiejętności. W przypadku stwierdzonych na egzaminie wewnętrznym praktycznym zachowań zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi ruchu drogowego instruktor prowadzący może zalecić kontynuację szkolenia w liczbie godzin zajęć praktycznych niezbędnych do ich wyeliminowania.
- Na wniosek osoby szkolonej egzamin wewnętrzny może zostać powtórzony. Egzamin wewnętrzny dodatkowy odbywa się przy udziale instruktora prowadzącego i kierownika Szkoły Nauki Jazdy OSK ,,EMILIA,, na koszt osoby szkolonej w ramach jazd dodatkowych.
- Zrealizowanie zajęć teoretycznych i praktycznych w liczbie określonej w rozporządzeniu nie daje podstaw do ubiegania się o wydanie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w przypadku uzyskania wyniku negatywnego z części teoretycznej lub części praktycznej egzaminu wewnętrznego.
§ 3
OPŁATY ZA KURS:
- Cena kursu przedstawiona jest w cenniku dostępnym w biurze OSK ,,EMILIA,, oraz na stronie internetowej.
- Cena kursu kat. B obejmuje 30 teorii i 30 godzin jazd.
- Cena kursu kat. B nie obejmuje opłaty za:
- orzeczenie lekarskie
- egzamin państwowy – jest to opłata pobierana przez WORD.
- Płatność za kurs może odbyć się w systemie ratalnym:
- opłata wpisowa – minimum 300zł
- Kursant jest zobowiązany do systematycznych wpłat tak, aby kończąc kurs miał uregulowaną całą opłatę.
- Opłaty należy regulować gotówką w biurze Szkoły, podczas szkolenia praktycznego lub przelewem na konto bankowe,wymagane jest przedstawienie potwierdzenia wykonania operacji bankowej.
- Cena za kurs prawa jazdy w czasie trwania kursu nie ulega zmianie. Ewentualne doliczane kwoty są wynikiem kar niedopilnowania przez kursanta terminów go obowiązujących.
§ 4
ZAKOŃCZENIE KURSU:
- Osoba, która ukończyła wszystkie wymagane godziny zajęć teoretycznych i praktycznych ma obowiązek zdania egzaminu wewnętrzengo: teoretycznego oraz praktycznego w wyznaczonym wcześniej terminie, ustalonym pomiędzy kursantem, instruktorem prowadzącym oraz pracownikiem biura.
- W przypadku gdy kursant musi odwołać egzamin teoretyczny czy też praktyczny należy poinformować o takiej potrzebie najpóźniej dzień przed ustalonym terminem spotkania. Nie poinformowanie skutkować będzie karą pieniężną (punkt § 2 według cennika) oraz opóźnieniem w możliwości ukończenia kursu w zakładanym terminie.
- Osoba szkolona nie ukończy szkolenia w sytuacji nie uregulowania opłaty za kurs.
§ 5
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
- Wszelkie wnioski i uwagi co do prowadzonego szkolenia osoba szkolona powinna: zgłaszać ustnie kierownikowi OSK ,,EMILIA,, lub kierować je w formie pisemnej do kierownika OSK ,,EMILIA,,.
- Wszelkie wnioski i uwagi kierowane do kierownika OSK ,,EMILIA,, będą rozpatrzone w ciągu siedmiu dni roboczych od momentu przyjęcia zgłoszenia.
- Kierownik OSK ,,EMILIA,,, pracownicy zatrudnieni w OSK ,,EMILIA,, i instruktorzy nauki jazdy współpracujący z OSK ,,EMILIA,, nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy osobiste pozostawione przez osoby szkolone w sali wykładowej i w pojazdach szkoleniowych.
- Kandydat na kierowcę ma prawo do zmiany instruktora prowadzącego również bez podania przyczyny zmiany.
- W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają przepisy kodeksu cywilnego.